Kosti pre psa – najlepšie žuvacie hračky pre psov. Prečo ich psy potrebujú?

Psi neustále musia niečo žuť. Niekedy je to hračka, ktorú ste vášmu psovi dali a niekedy sú to vaše nové topánky.

Nie je pochýb o tom, že psy radi žujú – vyložene to potrebujú. Ako veľmi agresívne a ako často pes žuje? To je vždy rôzne. Niektorí psi sa označujú za agresívne žuvače – akonáhle vidia niečo, čo sa im len trochu zapáči alebo čo im len trochu zavonia, hneď idú žuť a okusovať. Iní psy síce neničia nábytok a vaše veci, ale keď im dáte novú hračku, sotva sa otočíte a už je zničená.

Kúpiť novú hračku, ktorá je za pár minút hneď zničená môže byť dosť frustrujúca. Aj keď svojho maznáčika milujete, nemôžete mu každý deň kupovať novú hračku. 🙂

Mnoho majiteľov psov považuje za takmer nemožné nájsť trvanlivé psie hračky. Patríte medzi nich? Pokiaľ áno, vak vám gratulujeme. Vaše hľadanie je na konci. Máme pre vás prehľad tých najodolnejších a najtrvanlivejších hračiek pre psov.

Ale najskôr si poďme vysvetliť, prečo psy potrebujú žuvacie hračky.

Kosti pre psy (žuvacie hračky) sú skvelé pre dentálnu starostlivosť psa

Prečo psy žujú?

Žuvanie je prirodzený inštinkt psa. Vo voľnej prírode žuvanie kostí udržuje zuby psa čisté a ostré. Takže preto plyšové hračky ich zubnú potrebu nezastavia ani neuspokoja. Kosti pomáhajú predchádzať tvorbe zubného kameňa a posilňujú čeľuste. Odolné hračky pre psov, ako sú rôzne mäkké (ako guma) loptičky a iné, môžu hrať podobnú úlohu pri udržiavaní čistých zubov vášho psa.

Niektoré psy žujú viac než ostatní av rôznych fázach svojho života sa táto potreba tiež mení. Napríklad šteňatá – to je doba, kedy sa šteňa hryzením snaží zmierniť bolesť ďasien. Šteňatá budú často žuť aj veci, ktoré by nemali – napríklad váš gauč, nohy od stoličiek alebo vaše topánky. Ak však budú mať k dispozícii správnu gumovú hračku, môže šteniatku pomôcť masírovať ďasná, udržať zuby čisté a potlačiť nudu.

Iní psy zase žujú z nudy. Aby váš pes neroztrhal gauč alebo váš obľúbený vankúš, musíte byť proaktívny a mať v zálohe extrémne odolnú hračku pre psov, na ktorých si pes s radosťou a vášňou svoju potrebu žuť vybije a navyše aj v prípade maškrtujúcich hračiek posilní svoje intelektuálne schopnosti.

>

Ako asi možno už viete, psy skúmajú svet ako ústami tak ňufákom. Preto pri výbere žuvacej hračky by ste mali tiež venovať pozornosť tomu ako hračka vonia. Najlepšia hračka pre psov bude vždy mať zaujímavú textúru a vôňu – pretože to je to, čo si pes zamiluje.

Psie žuvacie (dentálne) hračky pre zdravé zuby a bezpečné uspokojenie žuvacích potrieb psa

Dogwood
Žuvacia hračka (u nás na Slovensku tomu skôr hovoríme “kosť pre psov”) Dogwood je pre milovníkov všetkých paličiek a vetvičiek. Dogwood napodobňuje reálne drevo tým, že má podobnú chuť a textúru. A aj keď je vyrobená z reálneho dreva, tak je bezpečnejšia ako reálne drevo, pretože sa neroztriešti a psovi nehrozia žiadne triesky uviaznuté v jeho papuli. Dogwood je trvanlivá žuvacia hračka a je skvelá na hryzenie šteniat a pre veľké extrémne žuvače. 🙂 Dogwood sa predáva v štyroch veľkostiach. Kocka Dogwood sa navyše vyrába aj s príchuťou Mesquite BBQ.

Chick a Bone
Pre milovníkov kuracích kostí, len s tým rozdielom, že táto kosť pre psy je oveľa bezpečnejšia. Nehrozí totiž roztrieštenie a nepredstavuje nebezpečenstvo udusenia. Chick a Bone je vyrobená z naozajstnej kuracej múčky a syntetiky, ktorá zaisťuje, že sa kosť nerozpadne a nerozdelí na triesky ako kosti skutočné. Kosť pomáha psovi čistiť zuby a môžete ju zaobstarať v štyroch veľkostiach.

Deerhorn
Ďalšia trvanlivá žuvacia hračka pre psov od značky Petstages. Táto kosť pre psov je vyrobená z reálneho jelenia parohu a syntetiky. Má chuť a vôňu parožia, ktorú psy milujú a budú kocku žuť celé hodiny. 🙂 Deerhorn sa predáva v štyroch veľkostiach.

Liver Branch
Ktorý pes nemiluje vôňu a chuť hovädzej pečene? Žiadny! 🙂 Liver Branch prináša vášmu psovi bezpečnú žuvaciu extázu na dlhé a dlhé hodiny. Táto kosť pre psov nezanecháva takmer žiadny neporiadok oproti skutočným dreveným kľakom či kostiam. Kocku môžete zaobstarať ako malému tak aj veľkému psovi, pretože sa vyrába v troch veľkostiach.

Extrémne odolné (takmer nezničiteľné) žuvacie hračky na hranie pre psov

Keď hľadáte hračku pre psa, ktorá mu môže vydržať na celý život as ktorou sa sám môže hrať a zároveň ju môžete využiť aj pre spoločne strávené chvíle vonku aj doma.

Planet Ball
Planet Dog je extrémne odolná loptička pre psy, ktorá je ideálna pre hodiny a hodiny interaktívneho hrania. Táto skákacia hračka je vyrobená z materiálu Orbee-Tuff pripomínajúca gumu zaisťuje veľa zábavy. Loptička sa vyrába vo veľkosti tenisovej loptičky, ktorú milujú ako malí tak aj veľké psy. Značka Planet Dog je preslávená navyše tým, že ich hračky sú vyrobené z recyklovateľného materiálu, bez ftalátov a iných toxických látok a navyše obsahujú mätový prírodný olej, na osvieženie dychu vášho psíka.

Diamond Plate Ball
Vstup agresívnym žuvačom povolený! Loptička Diamond Plate Ball skáče, pláva a maškrtí. Obsahuje dutinu, do ktorej môžete vkladať maškrty a vďaka tomu bude váš pes s loptičkou najlepší a nerozlučiteľní kamaráti. Extrémne odolný materiál Orbee-Tuff s mätovou príchuťou zaistí tú najatraktívnejšiu žuvaciu extázu, ktorú kedy vás pes zažil.

Zoom Flyer
Máte psa, ktorý miluje chytanie frisbee. Zoom Flyer letí ďalej, než tradičné frisbee a má mäkšie hrany, takže je šetrný k ďasnám vášho psa. Dokonca sa Zoom Flyer vyrába aj vo fosforujúcom variante aby bol vidieť aj v noci.

Extrémne odolných hračiek vyrába značka Planet Dog oveľa viac,stačí sa pozrieť na našu ponuku tu.

Ak nie je váš pes vyložene agresívny žuvač, máme aj skvelúponuku hračiek, ktoré tzv pamlskujú a sú vyrobené pre dlhé hodiny a hodiny zábavného a mentalitu stimulujúce hranie.

Vždy pod dohľadom

Neuveriteľné, koľko hračiek môžete v dnešnej dobe svojmu psíkovi zaobstarať, však? Od prírodných žuvacích hračiek až po gumové. Môžete vyskúšať hneď niekoľko typov hračiek, aby ste zistili, ktorú si váš pes obľúbi. Jedna vec je ale istá. Všetky psie plemená žujú! Je to prirodzený inštinkt. Takže aj keď ich nemôžete od žuvania odradiť, môžete svojich miláčikov nasmerovať a naučiť na vhodnú psiu hračku na hryzenie a žuvanie.

Žuvacie hračky od Planet Dog majú veľkú trvanlivosť, pretože sú vyrobené zo špeciálneho typu gumy a sú určené pre psy rôznych veľkostí. Žiadne hračky pre psov však nie sú nezničiteľné – pretože keby boli, znamenalo by to, že nebudú pre psy vhodné a budú nebezpečné pre ich zuby a ďasná. Preto vždy existuje šanca, že sa psím extrémnym žuvačom podarí kus hračky odlomiť. Preto pri hraní vždy na psa dohliadajte a majte prehľad o stave jeho hračiek.

Najpredávanejšie kosti pre psov

Skladom

Petstages Dogwood – žuvacia hračka pre psov 21 cm (large)

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Žuvacia a dentálna hračka pre psy zo skutočného dreva.
Dogwood hračka je vhodná ako na hranie vo vnútri aj vonku.
Hračka nezanecháva takmer žiadny neporiadok oproti skutočným dreveným klackom.
19,99  bez DPH: 16,66 €
Kúpiť

Skladom

Petstages Deerhorn – žuvacia hračka pre psov – Jelenie parôžok 20 cm (large)

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Žuvacia a dentálna hračka pre psov vyrobená z reálneho jelenia parohu.
Uspokojuje žuvanie a pomáha obmedziť deštruktívne správanie psa.
Hračka nezanecháva takmer žiadny neporiadok oproti skutočným dreveným kľakom.
19,99  bez DPH: 16,66 €
Kúpiť

Najpredávanejšie odolné hračky pre psov

Skladom

Planet Dog Orbee-Tuff artičok – extrémne odolná hračka na maškrty s mätovou príchuťou 10 x 8 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Bezhlučná hračka na hranie doma aj vonku.
Napustený mätovým olejom na osvieženie dychu psíka.
Hračku je možné vložiť do umývačky.
15,99  bez DPH: 13,33 €
Kúpiť

Skladom

Planet Dog Orbee-Tuff Orbee Ball – loptička na maškrty – 10 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Špeciálne vyvinutá odolná loptička pre agresívne žuvanie.
Loptička je dutá a je možné ju naplniť maškrtami.
Extrémne odolný materiál Orbee-Tuff s mätovou príchuťou.
19,49  bez DPH: 16,24 €
Kúpiť

Skladom

Planet Dog Orbee-Tuff Jahoda 7,5 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Ľahko sa čistí. Jednoducho naplňte vodou, pretrepte, vypláchnite a usušte.
Netoxický a recyklovateľný, bez chemikálií a bezpečný pre vášho maznáčika.
Interaktívna hračka je navrhnutá na dlhodobé hranie.
14,99  bez DPH: 12,49 €
Kúpiť
Diskusia
Pokračovať v čítaní

Ako si poradiť s depresiou u psa? Tipy ako váš pes môže zimu prečkať v pohode.

Možno ste si všimli, že sa váš pes začal správať tak trochu inak? Zdá sa vám váš pes smutný? Možno vás to prekvapí, ale...

Kašeľ u psa: všetko čo potrebujete vedieť

Vonku začína byť chladno a to znamená jediné – zvýšený výskyt psincového kašeľ (ďalej len psí kašeľ). Psí kašeľ je vysoko nákazlivé (ale bežné)...

7 mýtov a faktov o psích bundách alebo potrebuje môj pes zimnú bundu na zlepšenie jeho životného štýlu?

Možno práve kvôli tomu, že sú zimné oblečky pre psov tak roztomilé, vzniká toľko mýtov. Možno práve kvôli tomu sa mnoho psích majiteľov pozerá...

Ako skladovať granule pre psov a na čo si dať pozor pri výbere krmiva pre môjho psa.

Aj keď väčšina výrobcov robí všetko preto, aby nám doma granule vydržali čo najdlhšie, niekedy sa môže stať, že sa granule pokazia - môže...