7 mýtov a faktov o psích bundách alebo potrebuje môj pes zimnú bundu na zlepšenie jeho životného štýlu?

Možno práve kvôli tomu, že sú zimné oblečky pre psov tak roztomilé, vzniká toľko mýtov. Možno práve kvôli tomu sa mnoho psích majiteľov pozerá na psie bundy ako na niečo, čo je absolútne zbytočné, pretože „môj pes má predsa kožuch“, takže bundu nepotrebuje.

Títo ľudia zabúdajú však na jedno. Rovnako ako priemerne dožitý vek u ľudí neustále rastie (v roku 1901 bola priemerná dĺžka ľudského života v USA 49 rokov, dnes je to 77 rokov), tak u psov je tento trend rovnaký – v rovnakom roku 1901 sa menej ako 20% psov dožilo 6 rokov, oproti 44% v roku 2010.

A prečo kamaráti myslíte, že sa toto predlžovanie veku deje? Je to vplyvom desiatok faktorov, medzi ktorými je bezpochyby veľký pokrok v zdravotníctve, vede a technológiách, vďaka tomu životný štýl ľudí je zdravší a aj starostlivosť o našich štvornohých miláčikov sa zmenila. Dostupnosť kvalitného krmiva sa mnohonásobne zväčšila a rôzne chovateľské vybavenie umožňujú zlepšovať životný štýl aj našim miláčikom a vďaka tomu môžu viesť šťastnejší, zdravší a dlhší život ako tomu bolo pred desiatkami rokov.

Zimné oblečky pre psov ( aj mačky) sú bez váhania jedno z kľúčových vybavení, ktoré by sme mali mať (pokiaľ je náš pes preto vhodný), aby sme jeho životný štýl v zimných mesiacoch udržali na maxime a pes zimu prečkal v pohode po všetkých smeroch.

Poďme sa ale už pozrieť na 7 mýtov o psích bundách a svetroch, ktoré kolujú medzi ľuďmi.

⛔ 1. MÝTUS: Všetci psy musia nosiť psie bundy, aby sme ich ochránili pred zimou.

✅✅✅ FAKT: Nie, všetci psy nepotrebujú bundu ani sveter, aby zimu prečkali v pohode v teple. Neverte preto všetkým, kto vám radí aby ste svojmu psíkovi kúpili bundu bez toho, aby vedel aké máte plemeno, aké je staré a aký je jeho zdravotný stav. A kto teda bundu naozaj v zime potrebuje? Sú to krátkosrsté plemená, psí seniori, malý psíkovia alebo psy so zdravotnými problémami. Pokiaľ chcete svojho psíka naozaj v zime zahriať (pozor ale zase na to, aby sa pes neprehrieval), vyberajte tie bundy, ktoré zakrývajú krk a brucho. Veľmi obľúbená je napríklad bunda Flamingo Manon tu.

⛔ 2. MÝTUS: Väčšie psy nepotrebujú nosiť zimné bundy a svetre.

✅✅✅ FAKT: Pre niektorých ľudí uvažujúcich „sedliackym“ rozumom sa toto môže zdať ako jasná vec. Ale tu pekne naráža. Áno, niektorí veľké psy boli naozaj vyšľachtené s hrubou vrstvou tuku a hustou srsťou, tak aby v pohode zimu prečkali (napríklad: Bernský salašnícky pes, Bernardín, Novofundlandský pes alebo Sibírsky husky). Ale iné väčšie plemená keby mohli tak si hneď nejakú tú srsť ihneď zaobstarajú. Chrty sú typickým príkladom citlivejšieho plemena na chladnejšie počasie. A nezabúdajme na to, že aj keď je pes veľký, môže byť aj starý či chorý a teda bude zimnú bundu potrebovať.

⛔ 3. MÝTUS: Všetci psy si môžu zvyknúť na nosenie bundy.

✅✅✅ FAKT: Rovnako ako ľudia sú rôzni, tak u domácich psích maznáčikov to nie je inak. Niektorým psom je nosenie oblečkov nepríjemné a nikdy by k tomu nemali byť nútení. Zatiaľ čo mnoho psov si teplíčko v novej zimnej bunde užívajú a vďaka tomu je pre nich zima oveľa lepšie stráviteľnejšia, tak s tými ostatnými to budete mať ťažké. Môžete doma pravidelne trénovať a na pár minút bundu obliecť, kým si na bundu psík nezvykne a nebude v nej pokojne chodiť.

⛔ 4. MÝTUS: Bunda ako bunda, sveter ako sveter. Tak či tak, môj pes bude v teple.

✅✅✅ FAKT: Rovnako ako ľudské bundy sú z najrôznejších materiálov, tak bundy a svetre pre psíkov tiež. Odporúčame teda vyberať iba tie bundy, ktoré sú nepremokavé. Napríklad bunda Flamingo Akira má PU polyuretánový povlak – čo si môžete predstaviť ako miliardy drobných dierok, vďaka ktorým nedochádza k zaparovaniu srsti a pár môže unikať von, ale vlhkosť z vonku sa nemôže dostať pod bundu, takže váš pes bude v suchu a teple. /p>

Bundy a pláštenky pre psov do 85 EUR

Skladom

– 15 %
50,50 
Video
Ukážka

Hurtta Expedition parka – bunda pre psov – malinová – dĺžka 20 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Elastické časti na prednej strane poskytujú psíkovi pohodlie pri pohybe.
Hrejivá a mäkká podšívka na uchovanie tepla.
Vrchné spracovanie z priedušného materiálu v imitácii džínsoviny.

Jarná MEGA Zľava -15 %

Akčná cena končí za

Obmedzený počet kusov za túto cenu

50.5 €
59.6 € bez DPH: 42,08 €
Kúpiť

Skladom

– 15 %
57,90 
Video
Ukážka

Hurtta Go Parka – bunda pre psov – šedá – dĺžka 20 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Zateplený golier je možné vytiahnuť až po uši.
Prémiová ochrana v zimnom počasí.
Skvelá zimná bunda pre všetky psy.

Jarná MEGA Zľava -15 %

Akčná cena končí za

Obmedzený počet kusov za túto cenu

57.9 €
67.9 € bez DPH: 48,25 €
Kúpiť

Bundy , pláštenky a vesty pre psov do 40 EUR

Skladom

Rukka Hase Rain – pláštenka pre psov – ružová – dĺžka 45 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Vysoký nastaviteľný golier zaistí, že váš pes bude v suchu.
Rýchle a ľahké zapínanie pomocou jednej pracky.
Ľahké a pohodlné na nosenie aj pri behaní.
29,90  bez DPH: 24,92 €
Kúpiť

Skladom

– 29 %
22,50 

Bunda pre psov – Flamingo Akira – čierna / červená – dĺžka 60 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Bunda sa ľahko oblieka pomocou pásu na suchý zips.
Reflexné prvky vášho psa udržia na dohľad aj pri zhoršených svetelných podmienkach.
Vyrobené z priedušného polyesteru s bavlnou na vnútornej strane.

Jarná MEGA Zľava -29 %

Akčná cena končí za

Obmedzený počet kusov za túto cenu

22.5 €
31.9 € bez DPH: 18,75 €
Kúpiť

Skladom

Trixie MINOT – zimná vesta pre psov – červená – dĺžka 33 cm (S)

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Elegantná vesta pre psov do chladného počasia.
Extra vysoký golier a reflexné prvky.
Nastaviteľné slučky na zadné nohy psíka.
24,90  bez DPH: 20,75 €
Kúpiť

Skladom

Sveter pre psov – Flamingo Skylar – šedivá – dĺžka 35 cm (vr. pláštenky)

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Sveter je možné prať v práčke na 30°C.
Vyrobené z kvalitného textilného materiálu.
Vrátane otvoru na vodítko v oblasti krku.
22,90  bez DPH: 19,08 €
Kúpiť

⛔ 5. MÝTUS: Správna bunda musí priliehať, aby psíkovi bolo čo najteplejšie.

✅✅✅ FAKT: Spomeňte si napríklad na seba, keď ste boli ešte dieťa a rodičia vás obliekli do malej kombinézy, ktorú utiahli ako to len šlo. Váš pohyb pripomínal pohyb húsenice. Uistite sa, že sa váš pes môže pohodlne hýbať a všetky suché zipsy neuťahujte úplne na pevno, ale vždy by ste mali pod bundu strčiť dva prsty ako taký test, že to psík nemá veľmi napevno utiahnuté. Tiež sa uistite, že z bundy nič nevisí – žiadne visiace zipsy, patentky alebo iné časti, ktoré by psa mohli drieť alebo dráždiť.

⛔ 6. MÝTUS: Vankúšiky na packách sú odolné a bez problémov psíka ochránia.

✅✅✅ FAKT: Psík cez jeho citlivé vankúšiky na packách môže vstrebávať chemické látky, ktorých môže byť v zime plný chodník. Tieto chemikále – napríklad tie, ktoré sa nachádzajú v nemrznúcich zmesiach, zase môžu psy olizovať a spôsobiť si vážne problémy. Tento problém je možné vyriešiť používaním rôznych mastičiek na labky (napríklad tá od Trixie tu) alebo to niektorí majitelia psíkov riešia psími topánočkami, čo je v zime šikovný nápad. Odporúčame tiež, ak psíka venčíte vo veľkomeste po prechádzke labky umyť a zbaviť labky nečistôt.

⛔ 7. MÝTUS: Psie bunda musí byť poriadne veľká a vypchatá, aby psíka poriadne zahriala a chránila.

✅✅✅ FAKT: Technológia sa neustále vyvíja a platí to aj pre odevný priemysel. V obchodoch si môžete kúpiť ultraľahké nepremokavé bundy pre ľudí (pod 100 gramov) no a u oblečkov pre psov tomu nie je inak. Takže, ťažšia bunda či sveter neznamená hneď lepší, v skutočnosti, ak má váš pes teplejšiu srsť, môže sa prehrievať pokiaľ mu zaobstaráte až veľmi teplú bundu, takže buďte opatrní.

Tak toto bolo kamaráti 7 najčastejších mýtov, ktoré kolujú medzi ľuďmi. Dúfame, že to bolo pre vás prínosné a vďaka tomuto článku dobre vyhodnotíte, či vás najlepší psí kamarát zimnú bundu alebo sveter potrebuje.

Krásnu zimu a zostaňte v teple!

Zimné oblečenie pre psov

Diskusia
Pokračovať v čítaní

Ako si poradiť s depresiou u psa? Tipy ako váš pes môže zimu prečkať v pohode.

Možno ste si všimli, že sa váš pes začal správať tak trochu inak? Zdá sa vám váš pes smutný? Možno vás to prekvapí, ale...

Kašeľ u psa: všetko čo potrebujete vedieť

Vonku začína byť chladno a to znamená jediné – zvýšený výskyt psincového kašeľ (ďalej len psí kašeľ). Psí kašeľ je vysoko nákazlivé (ale bežné)...

Ako skladovať granule pre psov a na čo si dať pozor pri výbere krmiva pre môjho psa.

Aj keď väčšina výrobcov robí všetko preto, aby nám doma granule vydržali čo najdlhšie, niekedy sa môže stať, že sa granule pokazia - môže...

Ukludnenie psa na Silvestra. Užitočné tipy, ako váš pes môže prečkať ohňostroj v pohode.

Silvester môže byť ako pre ľudí, tak aj pre našich chlpatých priateľov stresujúcim a chaotickým dnom. Psy sú citlivé na zmeny vo svojom okolí...