Čuchacie koberčeky pre psov ako skvelá zábava a tréning na precvičovanie všetkých zmyslov vášho psíka

Čuchacie koberčeky patria do kategórie hlavolamov pre psov. Látkové čuchacie koberčeky majú rôzne tvary a vďaka tomu, že sú to látkové hračky majú rôzne druhy úkrytov a sú založené na práci s čuchom.

Okrem čuchu psy zapájajú aj svoje ďalšie zmysly – sluch, zrak, hmat, chuť a tiež celkovú koordináciu tela. Čuchacie koberčeky pomáhajú psíkom relaxovať, učiť sa koncentrácii a sebakontrole a pomáhajú aj pri výchove a tréningu psíka.

Príde vám, že sa váš psík pri jedle premení na vysávač a raňajky mu netrvá viac ako niekoľko sekúnd? Alebo možno zožerie celú hrsť granule alebo maškrty naraz bez toho, aby si ich poriadne užil a pochutnal si?

Ak áno, čuchací koberček môže byť pre vás a vášho psíka skvelým riešením!

Do čuchacích koberčekov sa schovávajú maškrty alebo granule a práve vďaka tomu, že sú schované, váš psík bude papať až 10 krát pomalšie! Predstavte si, že čmuchací koberček je pre psa ako posilňovňa. Akurát namiesto posilňovania svalov váš psík trénuje jeden zo základných orgánov v jeho tele – jeho ňufák.

Určite ste si už všimli, že váš psík neustále niečo oňucháva. Je to preto, že psíkovia vidia svet okolo nás inak ako my ľudia. Ich čuch je až 50 krát silnejší ako ten náš. Dokážete si predstaviť, že by sme dokázali zacítiť to, čo psíkovia? My teda nie. 🙂

Bohužiaľ, v domácom prostredí nie je toho veľa na čumanie, čo môže spôsobiť nudu, najmä u múdrejších plemien. A nuda môže viesť k problémom v správaní, ako je zbytočné štekanie, žuvanie veci ai.

Čuchanie je jedným z dôvodov prečo psy milujú prechádzky. Pre psa prechádzka neznamená len toaletu, ale aj svet rôznych pachov a vôní a to ich naozaj vzrušuje.

Čumák psíka je určený na lov, sledovanie, hrabanie, ňuchanie a smrkanie. Čuchací koberček spája prvotné inštinkty psa s tým najlepším – odmenou v podobe maškrty.

Čuchávacie koberčeky sa väčšinou používajú ako interaktívna hračka, ktorá podporuje prirodzené správanie psov a poskytuje ako stimuláciu, tak aj zábavu.

Čuchávacie koberčeky sa používajú ľahko a nie je v tom žiadna veda. Skryte maškrty alebo granule dovnútra koberčeka a nechajte psa ich vyčuchať. Je to ako hra na schovávačku s lahodnou odmenou na konci.

Vďaka tomu, že sa jedná o prirodzený inštinkt, k zábave sa môžu pripojiť psy všetkých plemien a vekových skupín. Aj psy, ktorí strácajú zrak, stále majú funkčný čuch. Možno nebudú prenasledovať loptičku, ale budú s nadšením hľadať maškrty v šmýkacom koberčeku.

Poznámka: nenechávajte psa s koberčekom osamote. Po skončení hry čuchací koberček niekam odložte, aby sa z neho nestala hračka na hryzenie. 🙂

Výhody čuchacieho koberčeka:
⭐ pes si užije jedlo, ako že fakt UŽIJE 🙂
⭐ pomáha napraviť zlé stravovacie návyky
⭐ bráni patologickému správaniu psa, pes bude viac v kľude
⭐ trénuje inteligenciu psa a stimuluje prvotný inštinkt
⭐ 10 minút čuchania = 1 hodina behu.

Ako na to?
Posypte maškrty alebo granule do ružných časti koberčeka. Dajte psovi povel aby začal hľadať a užite si spoločné chvíle.

Vyberte si z naší nabídky:

Skladom

Pamlskovač Venuša – Čuchací koberček pre psov – Sweet Garden – 31 x 31 cm

Čuchacie koberčeky sa väčšinou používajú ako interaktívna hračka, ktorá podporuje prirodzené správanie psa a poskytuje mu stimuláciu aj zábavu. Psy…

24,99  bez DPH: 20,65 €
Kúpiť

Skladom

Pamlskovač Merkúr – Čuchací koberček pre psov – Sea Sun – 37 x 20 cm

Čuchací koberčeky sa väčšinou používajú ako interaktívna hračka, ktorá podporuje prirodzené správanie psov a poskytuje ako stimuláciu, tak aj zábavu….

17,99  bez DPH: 14,87 €
Kúpiť

Skladom

Pamlskovač Jupiter – Čuchací koberček pre psy – ružový 55 x 44 cm

Čuchací koberčeky sa väčšinou používajú ako interaktívna hračka, ktorá podporuje prirodzené správanie psov a poskytuje ako stimuláciu, tak aj zábavu,…

47,99  bez DPH: 39,66 €
Kúpiť

Momentálne nedostupné

AFP Dig It Čuchací koberček pre psov 45×38 cm

Čuchací koberček pre psov od AFP je 45×38 cm veľký koberček vhodný pre každého psíka či mačku, každého veku i…

19,99  bez DPH: 16,52 €
Kúpiť

Skladom

Pamlskovač Merkúr – Čuchací koberček pre psov – Multipuzzle -37 x 20 cm

Čuchací koberčeky sa väčšinou používajú ako interaktívna hračka, ktorá podporuje prirodzené správanie psov a poskytuje ako stimuláciu, tak aj zábavu….

17,99  bez DPH: 14,87 €
Kúpiť

Skladom

Pamlskovač Merkúr – Čuchací koberček pre psov – Blue Rainbow – 37 x 20 cm

Čuchací koberčeky sa väčšinou používajú ako interaktívna hračka, ktorá podporuje prirodzené správanie psov a poskytuje ako stimuláciu, tak aj zábavu….

17,99  bez DPH: 14,87 €
Kúpiť
Diskusia
Pokračovať v čítaní

Bežné povely pre psa, ktoré potrebujete poznať. Základný výcvik psa doma a ľahko.

Cvičenie povelov slúži nielen na vycvičenie základnej poslušnosti, ale aj pre správny psychický a fyzický rozvoj psíka. Navyše vám cvičenie povelov so psíkom pomôže...

Tipy a triky s hlavolamami pre psov. Ako urobiť hlavolam náročnejší alebo jednoduchší? (1. diel)

Niektorí psy majú problém vyriešiť naše hlavolamy pre psov, zatiaľ čo iní hlavolam vyriešia zase príliš rýchlo. Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov...

Rýchly sprievodca 10. bežných problémov so správaním vášho psa. Ako ich riešiť?

Niekedy môže byť ťažké pochopiť, prečo pes robí niektoré veci, ktoré sa nám až tak úplne nepáčia. Musíme mať na pamäti, že to nie...

Ktoré psie plemeno je najmúdrejšie?

Najchytrejšie plemená psov, bez ohľadu na veľkosť alebo pôvod, majú jedno spoločné "mierka": ako rýchlo dokážu porozumieť povelom a ako rýchlo sa nimi riadia....