Rýchly sprievodca 10. bežných problémov so správaním vášho psa. Ako ich riešiť?

Niekedy môže byť ťažké pochopiť, prečo pes robí niektoré veci, ktoré sa nám až tak úplne nepáčia. Musíme mať na pamäti, že to nie sú ľudia a všetci prichádzajú s inštinktom a zvykmi, ktoré sú v rozpore s pokojným spolužitím s vami vo vašej domácnosti. Trpezlivosť, vytrvalosť a správna stratégia vám pomôže korigovať správanie na prijateľnú úroveň alebo nežiaduce správanie úplne odstrániť.

10 bežných problémov so psami:
➡️ Skákanie
➡️ Ťahanie na vodítku
➡️ Štekanie
➡️ Žuvanie
➡️ Čúranie a kakanie doma
➡️ Hrubé / nadmerné hryzenie a štiepanie
➡️ Uteká z domu alebo pri prechádzkach
➡️ Agresívne / reaktivita psa
➡️ Kradne doma jedlo
➡️ Žobrá doma jedlo

Pes skáče hore po ľuďoch

Či už ste v parku, pri vchodových dverách alebo keď sedíte na stoličke, stratégia, ako zabrániť našim hravým psíkom skákať, je vždy rovnaká.

Po prvé: Komukoľvek, kto so psom prichádza do styku musíte vopred povedať, že sa musí zdržať akéhokoľvek slovného alebo fyzického chválenia psa, keď skáče. Vieme, že to môže byť ťažké, pretože chcú vaše šteňa zasypať láskou, ale najmä pri skákaní to môže zmárniť množstvo tvrdej práce, ktorú ste už na odnaučenie skákania vynaložili.

Rovnako ako pri mnohých iných problémoch so správaním psov existuje viac ako jeden účinný postup, tak pri skákaní to nie je inak. Pokiaľ nevidíte žiadne zlepšenie po použití jednej technicky niekoľkokrát v priebehu týždňa, je to jasný signál, že musíte niečo zmeniť.

Čo teda konkrétne robiť proti skákaniu psa:

Ignorujte – Ak váš pes skáče väčšinou pri vstupných dverách kvôli vzrušeniu, keď ľudia vstúpia, prvým krokom je ignorovať psa niekoľko minút, kým sa trochu neupokojí.

Otočte sa – Keď pes skočí, jednoducho sa otočte. Ukazujete tak psovi, že skákanie mu dodáva opačný efekt, než aký chcel – vašu pozornosť.

Koleno – Zdvihnite koleno a pomalým tlakom psa zo seba dostaňte.

Stojte na vodítku – Keď sú u vás na návšteve ľudia, ktorí ešte nepoznajú pravidlá pre vítanie sa s vaším psom, majte svojho psa na vodítku a stopnite si na neho, aby ste mu zabránili skákať.

Skladom

Carnilove Dog Semi Moist Snack Duck & Rosemary (kačica a rozmarín) 200g

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Exotický príchuť mäsa! Lahodná maškrta pre psov s kačicou vhodná pre všetky psy. S rozmarínom pre zdravé zuby a ďasná….

3,29  bez DPH: 2,74 €
Kúpiť

Maškrty – Má váš pes všetky štyri labky na zemi? Super, tak to si zaslúži maškrta. Ak uvidíte, že váš pes počúva na povel, napríklad “dole” a prestane skákať, odmeňte ho maškrtou.

Pes ťahá za vodítko

Ťahanie na vodítku je častým a vážnym problémom majiteľov psov, najmä tých, ktorí majú veľké alebo silné psy. Nie je nemožné naučiť svojho silného psa neťahať, ale vyžaduje to dávku trpezlivosti a predovšetkým dôslednosti, aby tréning bol účinný.

Ak je váš pes príliš silný na to, aby ste ho mohli ovládať na štandardnom postroji, je dobré použiť hlavovú ohlávku spárovanú so štandardným martingale obojkom.

Psy ťahajú z mnohých dôvodov, vrátane prebytočnej energie, túžby sa k niečomu dostať, stranu alebo úzkosti a zvyku. Pokiaľ je váš pes príliš energický, bude musieť byť dostatočne cvičený, než bude možný nácvik chôdze. Ak má váš pes spúšťač ťahanie keď ucíti zaujímavý pach alebo keď vidí iného psa, alebo pokiaľ v určitom prostredí zažíva úzkosť, mali by ste začať cvičiť niekde bez týchto spúšťačov.

Začnite so psom rýchlo chodiť. Spomaľte a nechajte svojho psa oňuchať, čo potrebuje. Akonáhle váš pes napne vodítko, zastavte. Neťahajte za vodítko typickým šklbnutím a zároveň nenechajte svojho psa ťahať vás.

AK váš pes povolí napätie v priebehu niekoľkých sekúnd, okamžite môžete v prechádzke pokračovať. AK váš pes neuvoľní napätie v priebehu niekoľkých sekúnd, choďte rýchlo iným smerom a hlavne zavolajte svojho psa, aby vás nasledoval.

Hlavne na svojho psa hovorte a naučte ho jednoduché dva pokyny pre “pomaly”, “ideme”, “čakaj”. Bez slovnej komunikácie bude váš tréning náročný, možno aj nemožný. So psom musíte komunikovať ako slovne, tak aj gestami.

Pes šteká

Je prirodzené, že psy štekajú, aby pripútali vašu pozornosť na potenciálne nebezpečenstvo alebo nové veci vo vašom prostredí. Pravdepodobne chcete, aby váš pes občas štekal – napríklad keď je práve niekto pri vašich vstupných dverách alebo niekto nepozvaný na záhrade. Nechcete ale, aby pes štekal neustále. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste štekanie zastavili.

Zakryte okná – Ak váš pes šteká na všetko, čo vidí z okna, jedným z riešení je jednoducho zakryť okno – alebo jednoducho stiahnuť žalúzie. Niektoré psy vďaka tomu prestanú štekať, pretože už skrátka nevidia nič, čo by ich mohlo ohroziť alebo na čo by upozorňovali.

Odvolajte psa preč – Ak viete, na čo váš pes šteká, odvolajte ho preč – je to dobrý spôsob, ako psovi ukázať, že chápete, že tam niečo je, ale že nechcete, aby na to ďalej štekal. Odmeňte psa maškrty, keď k vám príde a prestane štekať.

Naučte psa povel “štekni” a “ticho” – Ak budete svojho psa už od šteňaťa učiť povelom na štekanie a byť ticho, budete mať vyhrané. Naučiť psa týmto povelom môže byť ľahké. Naučte ho najskôr na povel štekať – vždy keď sa to podarí, dajte mu maškrtu. Keď sám od seba bude štekať – tak je zase najlepší čas ho učiť povel ticho – najlepšie je ho v tejto fáze upokojiť, pohladiť a odlákať z miesta štekania preč – keď je z ticha dať mu maškrtu a opakovať povel.

Pes žuje všetko čo mu príde pod ňufák

Žuvanie je pre psov nielen normálna a prirodzená činnosť, ale je tiež nevyhnutné pre udržanie zdravia zubov a zmiernenie úzkosti. Psy vyhľadávajú všetky druhy rôznych materiálov na žuvanie, najmä keď je pes ešte šteňa a stále poznávajú svet okolo seba. Či už máte šteňa alebo dospelého psa, ktorý žuje veci, ktoré by nemal, riešenie je rovnaké.

Skladom

Petstages Dogwood – žuvacia hračka pre psov 19 cm (medium)

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Žuvacia a dentálna hračka pre psy zo skutočného dreva.
Dogwood hračka je vhodná ako na hranie vo vnútri aj vonku.
Hračka nezanecháva takmer žiadny neporiadok oproti skutočným dreveným klackom.
15,99  bez DPH: 13,33 €
Kúpiť

Skladom

Planet Dog Orbee-Tuff artičok – extrémne odolná hračka na maškrty s mätovou príchuťou 10 x 8 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Bezhlučná hračka na hranie doma aj vonku.
Napustený mätovým olejom na osvieženie dychu psíka.
Hračku je možné vložiť do umývačky.
15,99  bez DPH: 13,33 €
Kúpiť

Poskytnite žuvacie hračky – Prvým kľúčom na odstránenie nevhodného žuvania je poskytnúť vášmu psovi veľa vecí, ktoré sú vhodné na žuvanie. Napríklad žuvacie hračky / kosti od Petstages – Deerhorn, DogWood či loptičky a hračky od Planet Dog ai. predstavujú bezpečné žuvacie materiály, ktorým váš pes neodolá a vydrží mu na pekelne dlhú dobu.

Čo je moje nie je tvoje – Akonáhle má váš pes k dispozícii žuvacie hračky, je potrebné naučiť, čo je jeho a čo je vaše. Umiestnite pár návnad, ako sú vaše topánky alebo iné veci, ktoré váš pes predtým žuval a majte ich pod kontrolou. Keď váš pes bude mať tendenciu si ich brať, dajte mu jeho žuvaciu hračku a patričným povelom, treba “fuj” mu vysvetlite, že tie topánky sú len vaše.

Pes robí potrebu doma

Hneď čo si domu zaobstaráte šteňa sa ocitnete pred jedným z najnáročnejších aspektov vlastníctva psa. A pokiaľ ste si domov adoptovali dospelého psa, ktorý nikdy nebol cvičený na to ako a kam má chodiť čúrať, budete musieť začať úplne od začiatku, ako by ste riešili šteňa.

Ak ste už skúšali svojho psa učiť na plienku a váš pes zvesela ciká a kaká kde sa mu zapáči, môže to byť extrémne frustrujúce obdobie. Tu je niekoľko techník, ako problém konečne vyriešiť.

Rutina – Tá je potrebná pre výcvik vášho psa chodiť na podložku na cikanie. Rutina nielen naučí vášho psa, kedy a kde je vhodné ísť na záchod, ale aj naučí jeho telo vedieť cikanie a kakanie zadržať. Vytvorte si preto rutinu na kŕmenie a následne chodenie na psí záchod – to bude váš kľúč k úspechu. Šteňatá navyše nemajú vyvinuté zvierača a pri nich je potrebné aspoň každé dve hodiny chodiť cikať a kakať. Po každom hraní je potrebné ísť čúrať a kakať. A po každom spánku je potreba čo? Áno! Čúrať a kakať. Nezabúdajme na to, že keď psík urobí svoju potrebu tam kam mal, poriadne pochváliť a odmeniť maškrtou.

Hrubé / nadmerné hryzenie a štiepanie

Je normálne, že sa šteňatá hrajú hrubo medzi sebou a so svojou mamičkou. Šteňatá sa medzi sebou učia, ako veľmi hrubá hra je prijateľná a kedy uhryznutie už bolí.

Keď šteňatá prechádzajú do života s ľuďmi, musia sa naučiť, ako prispôsobiť svoje predchádzajúce herné správanie vhodnému správaniu vo svojej novej rodine. Pokiaľ sú šteňatá odobrané ich matkám a súrodencom príliš skoro, nemajú šancu sa naučiť, kedy ich uhryznutie bolí. Keď ľudia neučia šteňatá, ako sa hrať a ovládať svoje hryzenie, vyrastú zo šteniat psy, ktorí sa hrajú príliš hrubo a svojimi zubami pri hre štiepu.

Ak je pes tiež frustrovaný nedostatkom dostatočného pohybu alebo mentálnej stimulácie, môžu sa drsné a ostré hry zintenzívniť a viesť k skutočnému uhryznutiu.

Či už máte šteňa alebo staršieho psa, ktorý sa nikdy neučil ako sa šetrne hrať, je nevyhnutné sebaovládanie psa naučiť. Bez ohľadu na to, aký starý je váš pes, kroky sú rovnaké.

Skladom

– 20 %
14,39 

Fuzzyard Yardsters Toy – Legstrong Khaki – L – 26 x 17 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Luxusné spracovanie hračky, ktoré urobí radosť nie len vášmu psíkovi.
Hračka píska, píska a píska – presne tak, ako to váš maznáčik miluje.
Toto monštrum bude najlepším kamarátom vášho psíka.

Jarná MEGA Zľava -20 %

Akčná cena končí za

Obmedzený počet kusov za túto cenu

14.39 €
17.99 € bez DPH: 11,99 €
Kúpiť

Presmerujte psa na hračku, kedykoľvek vás váš pes uhryzne alebo na vás skočí, strčte napríklad plyšovú hračku psovi do papule a povzbuďte ho, aby sa s ňou hral. Zahrajte si so psom krátku hru na preťahovanie. Dajte mu najavo, že do vás hrýzť nemá a že si to má užiť hryzenie do hračky.

Ak vás pes pri hraní (omylom) uhryzne zahrajte si s ním hru na to, že vás to strašne veľmi bolí a naučte ho aby sa cítil previnilo. Dajte najavo, že vás to strašne veľmi bolí av tomto momente, by sa o vás pes mal postarať a namiesto uhryznutia ošetriť svojím jazykom. Naučte ho na povel “bolí to” a pritom ukazujte na miesto, kde vás uhryzol.

Niekedy aj napriek tomu všetkému vás pes bude chcieť hrýzť, aj keď vie, že by mal hrýzť do hračky. Ak váš pes ignoruje vaše pokusy a nasmerovanie na hračku alebo odmieta ísť pre hračku a hryzie vás, je dôležité, aby ste toto správanie zastavili. Váš pes musí pochopiť, že hryzenie do vás mu neprinesie uspokojenie, ktoré hľadá. Oddeľte sa preto od svojho psa na nejaký čas, aby sa naučil, že hryzenie do vás znamená, že sa s ním nebudete hrať.

Pes uteká z domu alebo pri venčení

Ak váš pes podhrabe plot, vyrazí odomknuté dvere alebo pred vami utečie, keď ho na prechádzke pustíte z vodítka, máte nielen frustrujúci a trápny problém, ale je to pre psa tiež veľmi nebezpečné. Psy, ktorí s radosťou utekajú od svojich majiteľov, si neuvedomujú nebezpečenstvo okolo seba, ako sú cesty plné áut – asi je nepravdepodobné, že by sa rozhliadli, či práve nejde auto. 🙂

Ak váš pes utečie, neberte si to osobne. Neznamená to, že vás pes nemá rád. Znamená to iba, že váš pes má rád slobodu, dobrodružstvo a hru na naháňačku. Vzhľadom na to, že sa pri úteku váš pes veľmi baví, môže to vyžadovať veľa tréningu, aby ste psa presvedčili, aby to už viackrát nerobil.

Cvičenie – Psy, ktorí utekajú, sú často nedostatočne fyzicky a mentálne stimulovaní. Poskytnutím dostatku aktivity a cvičenia môže znížiť alebo úplne odstrániť túžbu utekať. Berte svojho psa na dlhé behanie a hrajte s ním najrôznejšie psie športy.

Skladom

– 7 %
32,00 
Video
Ukážka
Fotky
Zákazníkov

Hlavolam pre psov – Nina Ottosson Multipuzzle

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Nová verzia toho najnáročnejšieho hlavolamu pre psov disponuje štyrmi zámkami na uzamknutie pohybu doštičiek.
Pomáha relaxovať, učiť sa koncentrácii a sebakontrole.
Poskytuje množstvo hodín zábavy a tréningu intelektuálnych schopností na každý deň.

Jarná MEGA Zľava -7 %

Akčná cena končí za

Obmedzený počet kusov za túto cenu

32 €
34.5 € bez DPH: 26,67 €
Kúpiť

Skladom

Hlavolam pre psov – Nina Ottosson Dog Treat Maze

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Zaháňa nudu a zatraktívnuje kŕmenie
Ľahko sa čistí a udržuje pre dlhodobé používanie
Zlepšuje schopnosti vášho psa riešiť problémy a celkovú inteligenciu
16,90  bez DPH: 14,08 €
Kúpiť

Skladom

Hlavolam pre psov – Nina Ottosson Challenge Slider

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Podporuje logické uvažovanie psíka a potláča nudu
Možno využiť aj ako spomaľovaciu misku na kŕmenie
Je vhodný pre všetky psíky každého veku a plemena
32,99  bez DPH: 27,49 €
Kúpiť

Skladom

Hlavolam pre psov – Trixie Flip Bone

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Dlhotrvajúca zábava
Vhodný pre začiatočníkov
Učí psa uvažovať a premýšľať
9,99  bez DPH: 8,33 €
Kúpiť

Logické hry pre psov – Intelektuálne ho zamestnajte napríklad hlavolamy pre psov či hračkami na maškrty. U týchto hier a hračiek musí pes vynaložiť veľké úsilie a pozitívne ho unaví.

Pes je agresívny / reaktivita psa

Keď si prinesieme domov šteňa, prajeme si, aby so všetkými bol kamarát a nášho psa každý v okolí mal rád a chcel si ho pohladiť. Reaktívneho psa poznáte podľa toho, že je veľmi napätý a strnulý. Pes bude pravdepodobne vyceňovať zuby a naježí sa mu srsť na chrbte.

A prečo je môj pes reaktívny? Reaktívne správanie je u psov úplne normálne. Je to negatívna reakcia na niečo, čo sa vášmu nepáči, spôsobuje to v ňom strach, úzkosť či stres.

Reaktivitu psa možno prekonať a vaše prechádzky so psom môžu byť zase príjemné a bezstarostné. Kľúčom k úspechu je trpezlivý, pozitívny prístup a starostlivá pozornosť na to, čo vám pes hovorí.

Presmerovanie – V diaľke vidíte, že sa k vám približuje druhý pes. Pomaly sa približujte a odmeňte svojho psa, kedykoľvek sa na vás pozrie. Akonáhle si váš pes všimne druhého psa v diaľke, pripútajte jeho pozornosť na seba. Odmeňujte svojho psa a buďte nadšený a chváľte, keď si váš pes druhého psa nevšíma a venuje pozornosť vám.

Znecitlivenie – Choďte na miesto, kde sa často pohybujú psy na vodítku. Uistite sa, že máte možnosť meniť vzdialenosť medzi vami a ostatnými psami. V tejto chvíli je dobré nasadiť psovi vestu s nápisom: “Cvičíme, prosím približujte sa k nám pomaly”. Odmeňujte svojho psa za to, keď sa na vás pozrie a nechajte ho sledovať ostatné psy. Mali by ste vidieť známky zvedavosti, ako je napríklad to, že váš pes väčší ostatní. Ak uvidíte akúkoľvek negatívnu reakciu alebo ak váš pes odmietne presmerovať svoju pozornosť, ustúpte ďalej. Keď sa váš pes uvoľní, keď okolo neho prejdú iné psy, môžete byť pripravení na ďalší krok.

Prvé pozdravy – Prvý pozdrav by mal byť kontrolovaný, s priateľským psom. Začnite v dostatočnej vzdialenosti a choďte súbežne s druhým psom. Približujte sa k druhému psovi stále viac, kým vy a druhý psovod nepôjdete vedľa seba so psami na vonkajšej strane. Nechajte svojho psa očuchať zadok druhého psa, zatiaľ čo druhý psovod ide dopredu. Dovoľte druhému psovi, aby oňuchali zadok vášho psa. Nakoniec nechajte psy ísť vedľa seba a nechajte psy aby sa oňuchali. Ak uvidíte akýkoľvek náznak strnulosti alebo agresie alebo ak chce druhý pes vášho psa premôcť, opäť sa na nejaký čas vzdiaľte.

Ak sa nedarí – Ak sa prvý pozdrav nepodarí, nenechajte sa odradiť. Doprajte si väčší odstup a skúste to znova. Pokiaľ to stále nepôjde dobre, je možné, že pes, ktorého ste si vybrali na stretnutie s vašim psom, sa k vášmu psovi nehodí. Skúste iného psa a uvidíte, či to pôjde lepšie. Všeobecne platí, že čím miernejší a pohodovejší je druhý pes, tým lepšie. Druhý pes by nemal mať problém s reaktívnym správaním. 🙂

Pes vám doma kradne jedlo

Človek by si myslel, že strecha nad hlavou a miska plná granúl psovi stačí. Nie nie… veľa psov hľadá každú omrvinku a nezmeškaj šancu ukradnúť jedlo z nestráženého taniera jedla. Krádež jedla nie je nepríjemná len pre vás, ale môže byť nebezpečná aj pre vášho psa, pokiaľ nakoniec zje niečo, čo mu škodí.

Naučte psa sebaovládania – Ak sa váš pes pokúsi ukradnúť jedlo priamo pred vami, chýba mu sebaovládanie a uvedomenie si, čo je jeho a čo vaše. Učte psa sebakontrole tým, že ho požiadate, aby počkal, než mu dáte niečo, až príde na rad. Váš pes by sa mal naučiť poslušne čakať, kým dostane misku s granulami, než mu hodíte loptičku, než mu oblečiete postroj, a než urobíte čokoľvek iné, čo chce váš pes robiť.

Naučte, čo je vaše – Akonáhle si váš pes osvojí sebaovládanie a odolá nutkaniu kradnúť vám jedlo, môžete ho začať učiť, čo je jeho a čo je vaše. Položte vaše jedlo na stôl alebo na pult, kde ho váš pes bežne kradol, a povedzte mu povel typu „fuj“ či „nesmieš“. Pokiaľ sa váš pes pohne a pokúsi sa jedlo získať, odstrčte ho späť a znovu mu dôrazne povedzte povel. Akonáhle pes jedlo ignoruje alebo odíde, hoďte mu na zem maškrtu.

Pes doma žobra jedlo

Odnaučiť psa žobrať o jedlo musí chcieť celá rodina. Akonáhle vaše dieťa tajne rozdáva zvyšky pod stolom, bude to veľká prekážka psa tento zvyk odnaučiť. Rovnaký problém môžu byť aj vaše návštevy alebo niekto, kto vám psa bude strážiť. Všetci, ktorí prídu do styku s vaším psom musia byť poučení o tom, že váš pes za žiadnych okolností nesmie nič od stola kde jete alebo z kuchyne kde varíte dostať.

NIKDY psovi nedávajte vaše jedlo, určené pre ľudí. Aj keď váš pes smie jesť zeleninu, vajcia, mäso atď. dávajte si veľký pozor na to, aby ste psa kŕmili v inú dobu ako jete vy a do jeho vlastnej misky. Musíte psa naučiť, že keď jete vy, neznamená to, že sa k vám má pridať.

Skladom

Nina Ottosson Dog Treat Tumble, 11 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Dá sa ľahko utrieť, takže je ideálna aj pre vonkajšie hranie
Precvičí mozog a motoriku vášho psa prostredníctvom lahodnej zábavy, ktorú doteraz ešte nevidel
Zabaví na dlhé chvíle a pozitívne psa unaví
10,50  bez DPH: 8,75 €
Kúpiť

Skladom

Planet Dog Orbee-Tuff Lil’ Snoop modrý 10 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Ľahko sa čistí. Jednoducho naplňte vodou, pretrepte, vypláchnite a usušte.
Netoxický a recyklovateľný, bez chemikálií a bezpečný pre vášho maznáčika.
Interaktívna hračka je navrhnutá na dlhodobé hranie.
15,99  bez DPH: 13,33 €
Kúpiť

Skladom

Planet Dog Orbee-Tuff Maze Green 12,5 cm

Skladom – odosielame nasledujúci prac. deň

Ľahko sa čistí. Jednoducho naplňte vodou, pretrepte, vypláchnite a usušte.
Netoxický a recyklovateľný s priemerom 12,5 cm.
Interaktívna loptička je navrhnutá pre dlhodobé hranie.
18,99  bez DPH: 15,83 €
Kúpiť

Váš pes nemusí byť všade. Pes by nemal mať prístup do kuchyne, keď pripravujete jedlo, ani do jedálne, keď jete. Namiesto toho svojmu psovi povedzte, aby sa počas jedla odobral do svojho vlastného priestoru. Dajte psovi dobrú extrémne odolnú žuvaciu hračku, hračku na maškrty alebo inú dobrú pochúťku, ktorá ho pri vašom jedle zamestná.

Buďte dôslední. Nikdy nedávajte psovi jedlo z ruky a nedovoľte, aby to robili vaši priatelia. NIKDY nedovoľte, aby na vás pes pri jedle civel alebo bol pod nohami. Ak sa váš pes počas prípravy jedla a raňajok, obeda, večera vždy odoberie do svojho priestoru, nebude mať žiadnu šancu žobrať.

Ak vám naše rady nepomáhajú, vyhľadajte odbornú pomoc.

Diskusia
Pokračovať v čítaní

Ako si poradiť s depresiou u psa? Tipy ako váš pes môže zimu prečkať v pohode.

Možno ste si všimli, že sa váš pes začal správať tak trochu inak? Zdá sa vám váš pes smutný? Možno vás to prekvapí, ale...

Kašeľ u psa: všetko čo potrebujete vedieť

Vonku začína byť chladno a to znamená jediné – zvýšený výskyt psincového kašeľ (ďalej len psí kašeľ). Psí kašeľ je vysoko nákazlivé (ale bežné)...

7 mýtov a faktov o psích bundách alebo potrebuje môj pes zimnú bundu na zlepšenie jeho životného štýlu?

Možno práve kvôli tomu, že sú zimné oblečky pre psov tak roztomilé, vzniká toľko mýtov. Možno práve kvôli tomu sa mnoho psích majiteľov pozerá...

Ako skladovať granule pre psov a na čo si dať pozor pri výbere krmiva pre môjho psa.

Aj keď väčšina výrobcov robí všetko preto, aby nám doma granule vydržali čo najdlhšie, niekedy sa môže stať, že sa granule pokazia - môže...